TimoCom Logo

Ve Vašem prohlížeči není aktivní JavaScript.

Rozsah funkcí těchto webových stránek je tímto omezen. Abyste mohli využívat všechny funkce v plném rozsahu, aktivujte v nastavení svého prohlížeče JavaScript.
TimoCom – Lídr mezi burzami nákladů a volných vozů v Evropě

Hýbeme EvropouTimoCom – Spojujeme přepravy a volné vozy

Poskytovatel IT služeb pro odvětví dopravy a logistiky

Společnost TimoCom Soft- und Hardware GmbH, poskytovatel IT služeb pro odvětví dopravy a logistiky, působí v celé Evropě. Mezinárodní je i náš tým, který čítá přes čtyři sta zaměstnanců z více než třiceti zemí. Ti denně pracují na vývoji technologií a služeb, které zvyšují efektivitu a produktivitu každodenní práce v oboru. Dopravci, spedice či zasilatelé – z produktů TimoCom profitují všechny firmy podílející se na dopravě. Kromě TC Truck&Cargo®, evropského lídra mezi burzami nákladů a volných vozů, nabízí TimoCom i další řešení – například TC eBid®, platformu celoevropských výběrových řízení na přepravní zakázky,
TC eMap®, řešení pro plánování tras a kalkulaci výdajů s integrovanou funkcí sledování vozidel. Příběh společnosti TimoCom se však začal psát již před mnoha lety.

V dubnu 1997, několik měsíců před spuštěním dopravní burzy, hledal speditér Jens Thiermann celoevropskou platformu pro přepravní zakázky. Žádná z tehdy nabízených bohužel neodpovídala jeho představám. Thiermann se tedy rozhodl, že burzu nákladů a volných vozů vytvoří sám. A začal na tom pracovat hned další den. Zatímco přes den dál řídil obchody ve spedici, po večerech a o víkendech poháněl vývoj TC Truck&Cargo®.

Burza nákladů a volných vozů splnila vytyčené cíle rychleji, než se očekávalo, a tak se brzy začaly plánovat další produkty. Na podzim 2009 byla zahájena jejich realizace. Dalším velkým krokem v rozvoji firmy bylo uvedení TC eBid®. Tato platforma výběrových řízení na přepravní zakázky slouží k optimalizaci uzavírání dlouhodobých smluv pro celý dopravní řetězec, zjednodušuje obchodní procesy mezi speditéry, zástupci logistiky a průmyslovými i obchodními firmami. Obchody jsou díky ní efektivnější a transparentnější.

Logickým rozšířením produktového portfolia TimoCom je největší evropská burza skladových prostor, která byla na trh uvedena v září 2012. Firmy zde mají přístup až ke třiceti tisícům vhodných skladových a logistických ploch.

Již o rok později byl spuštěn výkonný plánovač tras s funkcí sledování vozidel TC eMap®. Tento nástroj umí zobrazit všechny běžné telematické systémy v jedné platformě, což posiluje důvěru zákazníků a šetří cenný čas.

Nejnovějším přírůstkem je TC Login. Pomocí tohoto přístupu, který je integrovaný v aplikaci dopravního barometru, se mohou zákazníci přihlásit ke svému účtu u TimoCom také z mobilních zařízení. Díky tomu mají kdykoliv a odkudkoliv úplný přístup ke všem objednaným platformám TimoCom.

 

Dopravní lexikon

Dopravní lexikon – Odpovědi ohledně tématu dopravy

TimoCom na dosah

Sledujte nás

Souhlasím s používáním cookies na této stránce pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely analýzy.