Kdo je TIMOCOM?

Společnost TIMOCOM GmbH je středně velký specialista v oboru IT a dat s více než 690 zaměstnanci 40 národností a se zastoupeními v Polsku, Česku a Maďarsku. Jako poskytovatel Marketplace pro Smart Logistics v Evropě rozšiřujeme logistiku o chytrá, bezpečná a jednoduchá řešení pro každodenní výzvy našich zákazníků, které propojujeme do sítě čítající více než 55.000 prověřených firem.

O TIMOCOM

Celý TIMOCOM spojuje společná vize pro budoucnost logistiky. Jako FreightTech společnost věříme ve svět bez logistických výzev. Proto je naším posláním usilovat o to, aby logistika byla chytrá, bezpečná a jednoduchá. Tuto budoucnost nazýváme: Augmented Logistics. Augmented Logistics je také naším slibem. Neboť ji chápeme jako digitální rozšíření, zlepšení, posílení, zvětšení a nárůst logistiky. Pro naše zákazníky to znamená, že s TIMOCOM mohou logistické výzvy řešit chytře, bezpečně a jednoduše.

Chybějící digitální řešení nejsou jen to, co nás dnes pohání, nýbrž byly také základem pro založení společnosti. V dubnu 1997 hledal speditér Jens Thiermann celoevropskou zadávací platformu pro přepravní zakázky. To, co našel, ale neodpovídalo jeho představám a požadavkům. Rozhodl se tedy, že se do toho pustí sám! Tak byla založena TimoCom Soft- und Hardware GmbH a po večerech a o víkendech se začalo s vývojem vlastní burzy nákladů a volných vozů. Z odvážného start-upu je dnes jeden z nejúspěšnějších středně velkých IT a datových specialistů v evropské logistické branži. V roce 2018 se z TimoCom Soft- und Hardware GmbH stala TIMOCOM GmbH.

Jako průkopník a také průvodce propojením evropské logistiky nabízíme Marketplace pro Smart Logistics, ve kterém se denně objeví a zpracuje až 1 milion mezinárodních nabídek přeprav a volných vozů. Nedílnou součástí a jednou z hlavních předností naší nabídky je také neutrální síť čítající přes 55.000 ověřených firem. Neutralita je přitom důležitá výhoda, protože obchody jsou uzavírány přímo mezi obchodními partnery.

Na základě naší specializace a mezinárodního charakteru pracuje v centrále firmy v Erkrathu nedaleko Düsseldorfu a v kancelářích v Polsku, Česku a Maďarsku více než 690 zaměstnanců 40 národností. Společnost řídí její zakladatel Jens Thiermann společně se svým synem Timem Thiermannem. Díky tomu se ve vedení společnosti prolínají dlouholeté zkušenosti a nové na budoucnost orientované perspektivy. Společně se již mohou úspěšně ohlédnout za mnoha firemními milníky.

40

národností (zaměstnanci)

214.000

nákladních vozů s možností sledování (ročně)

55.000

mezinárodních zákazníků

4

kanceláře

25+

let zkušeností s IT

690

zaměstnanců (celkem)

Chcete zažít TIMOCOM živě?

Pak nás jednoduše navštivte na naší příští akci. Velmi se těšíme na osobní setkání s Vámi! Máte zájem pracovat v TIMOCOM? Informace o našich náborových akcích naleznete zde.

Akce Období Den Stát Místo Hala Stánek

-

Nahoru