05.06.2019

TIMOCOM představí komplexní systém chytrých aplikací pro logistiku

Prošlapáváme firmám cestu do éry digitalizace

(1)

Erkrath/Mnichov, 5. června 2019 – TIMOCOM chce dopravním a logistickým firmám usnadnit přechod do éry digitalizace. Na veletrhu transport logistic 2019 v Mnichově představí tento poskytovatel IT řešení komplexní systém skládající se z nových aplikací, rozhraní a partnerů. Tento systém pomáhá pracovníkům v logistice s digitalizací na všech úrovních procesu přepravy. „Chceme, aby inovace, které naše zákazníky posunou každý den o kousek dál, byly stejně dostupné jako elektřina ze zásuvky“, říká Gunnar Gburek, mluvčí společnosti TIMOCOM. 

„Naším cílem je být hlavním digitálním zprostředkovatelem pro naše zákazníky a partnery z evropské logistické branže“, pokračuje Gburek.

TIMOCOM naplňuje svou vizi - vytvořit logistiku bez výzev - a rozšiřuje svůj nový systém pro chytrou logistiku. Svou největší evropskou burzu nákladů a volných vozů, která je součástí systému, doplňuje o inovativní digitální aplikace, jako je například správa objednávek. „Naším cílem je být hlavním digitálním zprostředkovatelem pro naše zákazníky a partnery z evropské logistické branže“, pokračuje Gburek.

Firma chce do roku 2030 investovat do rozšiřování svého systému zhruba 100 milionů euro a počet svých zákazníků v tomto období zdvojnásobit na 100.000. V rámci další internacionalizace má počet zaměstnanců v následujících jedenácti letech vzrůst o 300 na celkových 800 pracovníků.

Smart API umožňují výměnu dat se systémem pro chytrou logistiku

Nová rozhraní usnadňují firmám přístup k systému pro chytrou logistiku. Přes takzvané „Smart API“ se zákazníci mohou se systémem propojit prostřednictvím logistického softwaru, který již používají. K jednotlivým aplikacím pak přistupují přes jedno jediné rozhraní. Firmy se tak například mohou prostřednictvím Smart API Objednávky přeprav spojit s více než 43.000 potenciálních obchodních partnerů v systému a zasílat nebo přijímat objednávky přeprav ze svého vlastního logistického softwaru.

Sdílení dat s partnery v síti

Součástí systémového směřování je integrace silných partnerů. Renomované společnosti Cargoclix a Krone Telematics jsou dalšími dvěma partnery TIMOCOM, s nimiž lze prostřednictvím systému sdílet GPS údaje o trase. Zadavatelé, kteří TIMOCOM používají, tak mohou plánovat, řídit a optimalizovat přepravy na základě reálných časových údajů. V systému pro chytrou logistiku je nyní v celé Evropě integrováno již 246 poskytovatelů telematiky. Novými partnery jsou navíc poskytovatelé logistických softwarů Doll + Leiber, Lavid Software, Transdata, C-Informationssysteme a Logistiqo. „Logistika žije z propojování. Díky partnerům, kteří jsou do našeho systému integrováni přes rozhraní, jsme již dnes schopni téměř kompletního digitálního pokrytí“, říká Philipp Schmidt, Portfoliomanager u TIMOCOM. Základní myšlenkou je, aby systém byl v budoucnu otevřen i třetím aplikacím.

Nová úvodní stránka systému s uživatelsky přívětivým ovládáním

Viditelným znakem nové systémové éry u TIMOCOM je kompletně přepracovaná a nově strukturovaná úvodní stránka, která umožňuje přístup do různých chytrých nástrojů. Úvodní stránka umožní více než 130.000 uživatelů snadný pohyb v rozmanitém systému a jednoduchý přístup k požadovaným aplikacím. „Nová úvodní stránka systému je mnohem přehlednější a intuitivnější, neboť se cíleně zabývá různými skupinami uživatelů a jejich potřebami.“, vysvětluje Pélagie Mepin, marketingová ředitelka TIMOCOM. Firmy tak mohou přímo přepínat například mezi aplikacemi pro správu výběrových řízení, optimalizaci tras nebo sledování.

„Chceme našim zákazníkům nabídnout možnost rozšířit a vylepšit svou logistiku a zvětšit rozsah své působnosti“, říká Mepin. Tento příslib se odráží také v novém firemním sloganu TIMOCOM: „Augmented Logistics“.

Stáhnout tiskovou zprávu
Nahoru