skip navigation

O TIMOCOM

Naše vize

Celý TIMOCOM spojuje společná vize pro budoucnost logistiky. Jako FreightTech společnost věříme ve svět bez logistických výzev. Proto jsme si vytyčili vlastní mise, abychom učinili logistiku chytrou, bezpečnou a jednoduchou. Tuto budoucnost nazýváme: Augmented Logistics. Augmented Logistics je také náš příslib. Neboť pod tím chápeme rozšíření, zlepšení, posílení, zvětšení a nárůst logistiky. Pro naše zákazníky to znamená, že s TIMOCOM mohou logistické výzvy řešit chytře, bezpečně a jednoduše.

Náš úspěch

Chybějící řešení jsou dnes nejen naší motivací, nýbrž byla také základem pro založení společnosti. V dubnu 1997 hledal speditér Jens Thiermann celoevropskou zadávací platformu pro přepravní zakázky. To, co našel, ale neodpovídalo jeho představám a požadavkům. Rozhodl se tedy, že se do toho pustí sám! Tak byla založena TimoCom Soft- und Hardware GmbH a po večerech a o víkendech se začalo s vývojem vlastní burzy nákladů a volných vozů. Z odvážného start-upu je dnes jeden z nejúspěšnějších středně velkých IT a datových specialistů v evropské logistické branži. V roce 2018 byla společnost TimoCom Soft- und Hardware GmbH přejmenována na TIMOCOM GmbH.

Naše nabídka

Jako průkopník a také průvodce propojením evropské logistiky nabízíme první chytrý logistický systém, ve kterém se denně objeví a zpracuje až 750.000 mezinárodních nabídek přeprav a volných vozů. Součástí systému je také naše neutrální síť čítající přes 45.000 ověřených firem. Neutralita je přitom důležitá výhoda, protože obchody jsou uzavírány přímo mezi obchodními partnery.

Naše rozmanitost

Na základě naší specializace a mezinárodního charakteru pracuje v centrále firmy v Erkrathu nedaleko Düsseldorfu a v zastoupeních v Polsku, Česku a Maďarsku více než 500 zaměstnanců 30 národností. Společnost řídí její zakladatel Jens Thiermann společně se svým synem Timem Thiermannem. Díky tomu se ve vedení společnosti prolínají dlouholeté zkušenosti a na budoucnost orientované perspektivy. Společně se již mohou úspěšně ohlédnout za mnoha firemními milníky.

TIMOCOM v číslech

500+

zaměstnanců (celkem)

30+

národností (zaměstnanci)

82,8

mil. EUR obrat

23

let zkušeností s IT

4

pobočky

45k+

mezinárodních zákazníků

Stav čísel k: 08/2020

TIMOCOM - Fakta a údaje

Název TIMOCOM GmbH
Vedení společnosti Jens Thiermann, Tim Thiermann
Zaměstnanci více než 500, 30 národností
Centrála společnosti Timocom Platz 1, DE-40699 Erkrath
Zastoupení Polsko, Česko, Maďarsko
Obrat 82,8 mil. eur (rok 2019)
Nahoru