„Burza skladových prostor od TIMOCOM byla pro nás skutečně šťastná náhoda“

Jak speditér z Bavorska našel nový sklad kliknutím myši

„Většina lidí, kteří nejsou odsud a s naším odvětvím nemají nic společného, vůbec neví, že máme přístav“, říká Oliver Möhring, který je prokuristou a vedoucím dispozic ve společnosti Gematrans v Norimberku, druhém největším městě v Bavorsku. „Přitom je náš přístav v podstatě nákladním a logistickým centrem pro celé jižní Německo. Své sídlo jsme si proto nemohli vybrat lépe.“ V průmyslové zóně v ulici Rotterdamer Straße sídlí firma Gematrans, spedice specializující se na nákladní dopravu se Skandinávií, která začínala v roce 1984 v oblasti skladování a s přepravami v rámci Německa.

Zaměření na Skandinávii přišlo v roce 1999 se současným jednatelem spedice, Jochenem Rößlerem, který působil v oblasti Skandinávie již dříve a v Gematrans tuto obchodní oblast vybudoval. „Tehdy jsme to tady dali do pohybu“, říká Rößler. Obchod, který začal se třemi vlastními vozy a šesti subdodavateli ve Skandinávii, se dnes rozrostl na 30 vlastních a externích nákladních vozů. „A aktuálně máme 25 zaměstnanců“, doplňuje Rößler.

Bez skladu avšak nikoliv bezradní

Od doby svého vzniku měla spedice Gematrans tu výhodu, že přímo na místě mohla využívat sklad jednoho z obchodních partnerů. Z důvodu strukturálních změn však již nebylo možné zde nadále provozovat vlastní skladové hospodářství. Bylo potřeba rychle nalézt řešení. „Protože jsme již téměř 20 let zákazníky TIMOCOM, první, co nás napadlo, bylo podívat se tam.“ Möhring nejdříve neočekával, že v Marketplace najde také burzu skladových prostor. „To, že jsme ji pak objevili, byla spíše náhoda - pro nás skutečně šťastná náhoda.“

Ukázalo se totiž, že Gematrans si mohla díky této internetové burze skladových prostor od TIMOCOM vybírat z mnoha skladových ploch v okolí Norimberku. Nabídek bylo mnoho a uveřejnit poptávku bylo snadné. Möhring: „Nabídka v burze skladových prostor byla velmi dobrá a přehledně uspořádaná. Bylo tam mnoho inzerátů a různých možností, jak hledání specifikovat, abychom našli to, co potřebujeme.“ A to nebyla náhoda. Šance na nalezení vhodných poskytovatelů v burze skladových prostor se totiž zvyšuje s rostoucím množstvím nabídek. Burza skladových prostor od TIMOCOM je největší sítí evropských skladů nejrůznějších typů a velikostí v Evropě. Uživatelé TIMOCOM Marketplace mají automaticky přístup k burze skladových prostor a potenciálně k více než 9.000 poskytovatelů skladů ze 46 evropských zemí.

Rychlá pomoc navzdory speciálním požadavkům

„I odpovědi přicházely rychle. Stačilo nám kontaktovat jen pár firem. Během jednoho týdne jsme našli nový sklad i přesto, že jsme měli specifické požadavky“, říká Möhring. Z důvodu těchto zvláštních požadavků nebylo pro firmu Gematrans právě snadné najít náhradní sklad. Jeden z jejích zákazníků musí pravidelně do skladu posílat vlastní zaměstnance, kteří z uskladněných palet odebírají zboží. Přesně tento aspekt byl pro většinu poptávaných firem problematický. Ve svých skladech nechtěly mít žádný cizí personál. Avšak spedice Maierl, nový obchodní partner firmy Gematrans, s tím žádný problém neměla. „Má-li zákazník speciální požadavek, pak nejdříve zjišťujeme, co se dá dělat a hned neodříkáme,“ vysvětluje jednatel spedice, pan Mark-Oliver Maierl. Christian Stark, prokurista spedice Maierl, doplňuje: „Dosud se nám dařilo většinu přání zákazníků splnit.“ A tak tomu bylo také u Gematrans. Spolupráce vznikla v tomto roce a díky dobrým zkušenostem se dále rozšiřuje. Do budoucna bude spedice Gematrans realizovat své veškeré skladování přes skladovou a logistickou plochu spedice Maierl. „A doufáme, že to tak bude dalších 30 let“, směje se Möhring.

Více o užívání a funkcích burzy skladových prostor se dozvíte v našem servisním sdělení.

Nahoru