skip navigation

Dopravní lexikon

Lexikon položky

A B C Č D E F G H Ch I J K L M N O P S T U Ú V Z
 • Fixní termín

  O fixní termín se jedná, když se u dopravní objednávky dohodne pevný čas, kdy má být kamion naložen nebo vyložen. Dodržení tohoto termínu je potom součástí smluvní povinnosti. [...]

 • Fleet management

  Správa a řízení vozového parku. Často bývá tímto termínem označován i GPS monitoring vozidel, který informuje správce vozového parku o poloze a dalších parametrech vozidla. [...]

 • Franko

  Slovo franko (někdy také franco) se používá v obchodní mluvě a označuje dodávky, u kterých náklady (nebo porto) platí odesílatel, nikoliv příjemce.

  Opakem je označení „ex works“ (nebo také [...]

 • Frigo přeprava

  Označuje přepravu chladicími a mrazicími vozy (z latinského frigor = chlad, [...]

 • FTL (Full Truck Load)

  Jako FTL (Full Truck Load) se označuje doprava, při které kamion veze jen jeden náklad a je tím zcela vytížen. Říká se tomu kompletní náklad.

  Jak pro řidiče, tak i pro dopravce a příkazce [...]

Stručně a jednoduše můžete koncipovat i Vaše procesy v dopravě a logistice. Ať je to sjednání přepravy, její realizace nebo správa objednávek, ve Smart Logistics System od TIMOCOM naleznete vhodné použití pro Vaše potřeby a úroveň digitalizace.

Staňte se znalcem v oboru

Přihlaste se zde a odebírejte pravidelně relevantní články, které Vám zjednoduší každodenní práci a rozšíří Váš obchodní horizont.

Přihlášení k odběru novinek

Všechna pole označená '*' jsou povinná a musí být vyplněna.

Odesláním své registrace potvrzujete, že souhlasíte s našimi směrnicemi na ochranu údajů.

Přihlášení k odběru novinek:


Vaše osobní údaje (e-mailová adresa, jméno a příjmení) budou pro zasílání informací od TIMOCOM GmbH předány do databáze SC-Networks GmbH (registrační soud: Okresní soud Mnichov, registrační číslo: HRB 14 65 73), Enzianstr. 2 v 82319 Starnberg. SC-Networks GmbH se řídí Spolkovým zákonem o ochraně údajů, jakož i pokyny TIMOCOM GmbH.

Nahoru