skip navigation

Dopravní lexikon

Lexikon položky

A B C Č D E F G H Ch I J K L M N O P S T U Ú V Z

Fixní termín

O fixní termín se jedná, když se u dopravní objednávky dohodne pevný čas, kdy má být kamion naložen nebo vyložen. Dodržení tohoto termínu je potom součástí smluvní povinnosti.

Pojem

Fixní termín nahrazuje zastaralý pojem „termínové zboží“. Nadřazený pojem je „fixní obchod“.

Běžná praxe

Fixní termíny se často sjednávají jen pro vyložení, méně často pro naložení. Většinou fixní termín vypovídá především o tom, do kdy nejpozději musí být zboží u zákazníka. Když přijede kamion dříve, je termín považován za splněný. Jsou ale i fixní termíny, kdy zboží nesmí být přivezeno dříve. Z nejrůznějších důvodů: Jeřáb k vykládce je objednán na určitý čas, některá silnice musí být uzavřena, aby mohl kamion projet. Fixní termíny se kromě toho zadávají k zajištění přesného časového managementu. Tím se má zabránit čekání na rampě.

Vždy v obraze

Zde se můžete přihlásit k bezplatnému odběru TIMOCOM novinek.

Přihlášení k odběru novinek

Všechna pole označená '*' jsou povinná a musí být vyplněna.

Odesláním své registrace potvrzujete, že souhlasíte s našimi směrnicemi na ochranu údajů.

Přihlášení k odběru novinek:


Vaše osobní údaje (e-mailová adresa, jméno a příjmení) budou pro zasílání informací od TIMOCOM GmbH předány do databáze SC-Networks GmbH (registrační soud: Okresní soud Mnichov, registrační číslo: HRB 14 65 73), Enzianstr. 2 v 82319 Starnberg. SC-Networks GmbH se řídí Spolkovým zákonem o ochraně údajů, jakož i pokyny TIMOCOM GmbH.

Nahoru