Stručně a jednoduše můžete koncipovat i Vaše procesy v dopravě a logistice. Ať je to sjednání přepravy, její realizace nebo správa objednávek, ve Smart Logistics System od TIMOCOM naleznete vhodné použití pro Vaše potřeby a úroveň digitalizace.

FTL (Full Truck Load)

Jako FTL (Full Truck Load) se označuje doprava, při které kamion veze jen jeden náklad a je tím zcela vytížen. Říká se tomu kompletní náklad.

Jak pro řidiče, tak i pro dopravce a příkazce jsou kompletní náklady velmi výhodné. U dopravce odpadají vícenáklady na avizování, fakturaci, jakož i čekací doby a vícero míst nakládky a vykládky. Řidič nemusí vynaložit tolik námahy na nakládání a vykládání a také zajišťování nákladu. Příkazce má tu výhodu, že se jedná o nejrychlejší možnou dopravní variantu, jak zboží dopravit nebo nechat dopravit bez dalšího překládání, přímo z místa naložení k příjemci.

Opakem FTL je dílčí náklad, nazývaný také LTL (Less Than Truckload). Plný kontejner se nazývá FCL (Full Container Load), v železniční dopravě se mluví o celokontejnerovém nákladu vagonu.

Staňte se znalcem v oboru

Nechte si pravidelně zasílat relevantní články, důležité odborné příspěvky a exkluzivní zprávy pro uživatele!


Přihlášení k odběru novinek

Nahoru