skip navigation

Dopravní lexikon

Lexikon položky

A B C Č D E F G H Ch I J K L M N O P S T U Ú V Z

Stručně a jednoduše můžete koncipovat i Vaše procesy v dopravě a logistice. Ať je to sjednání přepravy, její realizace nebo správa objednávek, ve Smart Logistics System od TIMOCOM naleznete vhodné použití pro Vaše potřeby a úroveň digitalizace.

LTL (Less Then Truckload)

Jako LTL (Less Then Truckload) se označuje dílčí náklad kamionu. Obvykle se pro kamion s dílčím nákladem hledá další náklad, aby se transport vyplatil. Jako alternativa k dalším dílčím nákladům se nabízí i sběrný náklad.

Teoreticky sice může více dílčích nákladů přinést dopravci více peněz než jeden kompletní náklad se stejnou váhou a objemem, proti tomu se ale staví, že na každém místě nakládky nebo vykládky může dojít k prostojům, které mohou celou dobu dopravy podstatně prodloužit. Při přepravě zboží s obzvlášť naléhavým termínem se může proto stát, že kamion pojede dlouhou trasu jen s jedním dílčím nákladem.

Částečné naložení kontejneru se nazývá LCL („less than container load“).

Staňte se znalcem v oboru

Přihlaste se zde a odebírejte pravidelně relevantní články, které Vám zjednoduší každodenní práci a rozšíří Váš obchodní horizont.

Přihlášení k odběru novinek

Všechna pole označená '*' jsou povinná a musí být vyplněna.

Odesláním své registrace potvrzujete, že souhlasíte s našimi směrnicemi na ochranu údajů.

Přihlášení k odběru novinek:


Vaše osobní údaje (e-mailová adresa, jméno a příjmení) budou pro zasílání informací od TIMOCOM GmbH předány do databáze SC-Networks GmbH (registrační soud: Okresní soud Mnichov, registrační číslo: HRB 14 65 73), Enzianstr. 2 v 82319 Starnberg. SC-Networks GmbH se řídí Spolkovým zákonem o ochraně údajů, jakož i pokyny TIMOCOM GmbH.

Nahoru