skip navigation

Dopravní lexikon

Lexikon položky

A B C Č D E F G H Ch I J K L M N O P S T U Ú V Z

Stručně a jednoduše můžete koncipovat i Vaše procesy v dopravě a logistice. Ať je to sjednání přepravy, její realizace nebo správa objednávek, ve Smart Logistics System od TIMOCOM naleznete vhodné použití pro Vaše potřeby a úroveň digitalizace.

Podniková logistika

Podniková logistika je souhrnný pojem pro veškerou logistiku celého podniku. Zahrnuje všechny logistické aspekty interní i nad rámec podniku. K tomu patří zásobování, interní logistika výroby, expedice a distribuce vyrobeného zboží.

Pojem

V nauce o podnikovém hospodaření je pojem „logistika“ definován jako plánování, řízení, provádění a kontrola fyzického toku zboží a příslušného informačního toku v průběhu celého řetězce tvorby hodnot podniku.

Logistické úkoly vznikají v každém podniku – nezávisle na odvětví. Podniková logistika je přitom zastřešující pojem pro mnoho různých požadavků na logistiku daného podniku. Firmy, které jsou činné v logistické branži, jsou navíc specializované na fyzický tok zboží a přebírají jej jako poskytovatel služeb pro jiný podnik stejně jako s ním spojené úkoly, zejména transport zboží.

Staňte se znalcem v oboru

Přihlaste se zde a odebírejte pravidelně relevantní články, které Vám zjednoduší každodenní práci a rozšíří Váš obchodní horizont.

Přihlášení k odběru novinek

Všechna pole označená '*' jsou povinná a musí být vyplněna.

Odesláním své registrace potvrzujete, že souhlasíte s našimi směrnicemi na ochranu údajů.

Přihlášení k odběru novinek:


Vaše osobní údaje (e-mailová adresa, jméno a příjmení) budou pro zasílání informací od TIMOCOM GmbH předány do databáze SC-Networks GmbH (registrační soud: Okresní soud Mnichov, registrační číslo: HRB 14 65 73), Enzianstr. 2 v 82319 Starnberg. SC-Networks GmbH se řídí Spolkovým zákonem o ochraně údajů, jakož i pokyny TIMOCOM GmbH.

Nahoru