Stručně a jednoduše můžete koncipovat i Vaše procesy v dopravě a logistice. Ať je to sjednání přepravy, její realizace nebo správa objednávek, ve Smart Logistics System od TIMOCOM naleznete vhodné použití pro Vaše potřeby a úroveň digitalizace.

Podniková logistika

Podniková logistika je souhrnný pojem pro veškerou logistiku celého podniku. Zahrnuje všechny logistické aspekty interní i nad rámec podniku. K tomu patří zásobování, interní logistika výroby, expedice a distribuce vyrobeného zboží.

Pojem

V nauce o podnikovém hospodaření je pojem „logistika“ definován jako plánování, řízení, provádění a kontrola fyzického toku zboží a příslušného informačního toku v průběhu celého řetězce tvorby hodnot podniku.

Logistické úkoly vznikají v každém podniku – nezávisle na odvětví. Podniková logistika je přitom zastřešující pojem pro mnoho různých požadavků na logistiku daného podniku. Firmy, které jsou činné v logistické branži, jsou navíc specializované na fyzický tok zboží a přebírají jej jako poskytovatel služeb pro jiný podnik stejně jako s ním spojené úkoly, zejména transport zboží.

Staňte se znalcem v oboru

Nechte si pravidelně zasílat relevantní články, důležité odborné příspěvky a exkluzivní zprávy pro uživatele!


Přihlášení k odběru novinek

Nahoru