28.11.2018

Celoevropská přepravní logistika: Tripple Z sází na řešení od TIMOCOM

Světlé zítřky pro použité solární moduly

(1)

Erkrath/Hilden, 28.11.2018 – Firma Tripple Z našla mezeru na trhu. Tento výrobce kromě své produkce vysoce kvalitních solárních modulů „Made in Germany“ obchoduje také s použitými solárními elektrárnami. Tento obchod se rozvíjí stále lépe. V současnosti je společnost Tripple Z největším poskytovatelem solárních modulů a příslušenství z druhé ruky. Přepravu, která je s tím spojená, řídí tato firma se sídlem v Severním Porýní - Vestfálsku pomocí TIMOCOM, který provozuje první Smart Logistics Systém v Evropě.

Mezi nákupem již nepotřebných solárních elektráren a jejich prodejem zájemcům v celé Evropě je dlouhá cesta. V komunikaci s prodávajícími, kupujícími a partnery v oblasti přepravy v celé Evropě je nutno zkoordinovat velmi mnoho kroků. Demontáž, montáž, instalace, přeprava, logistika – společnost Tripple Z oživuje ročně až 300.000 solárních modulů.

„Překládka zpravidla probíhá u nás v Hildenu u Düsseldorfu, díky tomu máme dobrý přehled o stavu našich zásob,“ říká Tim Grön, vedoucí logistiky u Tripple Z. „V uplynulém roce jsme přeložili 85.000 tun zboží“, ilustruje objem přepravy. Když se v Rumunsku při demontáži solárních elektráren dá dohromady náklad pro 30 nákladních vozů a v Německu zhruba 100, zadá je nejprve do systému TIMOCOM. „Pak rozhodnu, který přepravce zakázku převezme.“ Tento systém se v běžném pracovním dni osvědčuje společnosti Tripple Z již deset let. Cesta většinou vede k belgickým farmářům, kteří použité solární elektrárny používají rádi. „Přepravy téměř kompletně vyřizujeme prostřednictvím různých dopravců,“ vysvětluje Grön.

„Digitální vyřizování objednávek u nás již dávno nahradilo Word“

Pro Gröna je TIMOCOM jeho „nejlepším dodavatelem“. Důležitý krok do digitálního věku učinil před rokem zavedením aplikace TC Transport Order®. Vedoucí logistiky jejím prostřednictvím připravuje a zadává zakázky kompletně bez papíru. Všechny administrativní procesy s tím spojené jsou s dodavateli vyřizovány přímo přes systém od TIMOCOM. Navíc zde nalezne přehled všech přepravních zakázek, které firma Tripple Z zadala, a jejich aktuální stav. „TC Transport Order® u nás již dávno nahradil Word“, říká Grön.

A jaký je jeho závěr? „Ačkoliv jsem jak profesně, tak i osobně vůči digitalizaci spíše skeptický, užívám si přidané hodnoty, kterou mi v mém běžném pracovním dni nabízí.“ Přesto však Grön nevěří na přepravu bez disponentů. Přímou kontaktní osobu v oblasti přepravy si přeje i v budoucnu.

 

Více informací o Tripple Z naleznete na tripplez.com.

Stáhnout tiskovou zprávu
Nahoru