29.10.2014

Silné spojení díky TC Connect

S firemními řešeními od TimoCom šetří Combinex B.V. čas i peníze

(2)

Düsseldorf, 29.10.2014 – Pro odvětví dopravy a logistiky nastává období růstu. Kdo se však chce do globalizovaného světového obchodu zapojit úspěšně, potřebuje perspektivní a inteligentní koncepce. Mnoho firem sází na flexibilitu, efektivitu a rychlost. Nejinak je tomu i u holandské společnosti Combinex B.V., které se daří optimálně vytěžovat kapacity svého mezinárodního vozového parku.

Tento specialista na přepravu, který je aktivní v celé Evropě, proto používá rozhraní TC Connect od firmy TimoCom, a může tak propojit používaný TMS spediční software I-Teq s burzou nákladů a volných vozů TC Truck&Cargo®. S pomocí naprogramovaného rozhraní od TimoCom jsou nabídky volných vozů a nákladů ze spedičního programu automaticky přenášeny do burzy nákladů a volných vozů. Dopravní firma tím šetří cenný čas i peníze.

 

Rozhraní usnadňuje každodenní práci disponentů

Combinex B.V. je jedním z nejdůležitějších speditérů v Holandsku a organizuje přepravy v rámci celé Evropy – po silnici, letecky i námořními kontejnery. Od objednávky přes vyhotovení nákladních listů CMR až po pojištění a vyřízení cla – Combinex zajišťuje kompletní dodací řetězec jak pro částečné, tak i pro kompletní náklady. Celkem čtyři desítky zaměstnanců nabízejí každý den optimální služby v několika jazycích, a svou mezinárodní síť tak trvale rozšiřují. Díky intenzivní spolupráci s TimoCom a připojení přes TC Connect mají přepravní firmy ještě rychlejší přístup k nabídkám nákladů od speditérů. S pomocí rozhraní totiž disponentům stačí zadat nabídky pouze jednou, a to do interního firemního softwaru. Další zadávání dat do burzy nákladů se všemi potřebnými odbornými požadavky, jako jsou například druhy nástaveb, není zapotřebí. „Naši zaměstnanci mohou většinou okamžitě sáhnout po telefonu a to nám výrazně usnadňuje práci a umožňuje rychlejší vyřízení přeprav,“ vystihuje výhody Hans de Visser, provozní ředitel u společnosti Combinex B.V. Od srpna 2014 je firma k burze nákladů připojena přes jedno rozhraní a této optimalizace celého procesu si velmi cení. „Chceme být rychle na trhu a využít jakoukoliv možnost, jak našim disponentům usnadnit jejich každodenní práci,“ říká de Visser.

 

Automatizace zlepšuje šance na trhu

Firma Combinex B.V. je jedním z největších zadavatelů nákladů u TimoCom a jedním z nejdůležitějších speditérů v Holandsku. Možnost automatizace měla mezi jejími požadavky již delší dobu vysokou prioritu. „V současnosti přes nás vyřizují již stovky zakázek denně, tento požadavek je proto jistě pochopitelný,“ říká Marcel Frings, zástupce TimoCom. „Těší nás, že firmu nabídka na využívání rozhraní TC Connect ihned přesvědčila,“ pokračuje Frings. Combinex B.V. důvěřuje burze nákladů a volných vozů TimoCom již od roku 2006. „TimoCom je pro nás dlouhodobým a spolehlivým partnerem, který nám díky rozmanité nabídce nabízí dostatek flexibility také u krátkodobých zakázek,“ shrnuje de Visser. Zákazník má navíc přístupk více než 33 tisícům prověřených mezinárodních dodavatelů v dopravě. „Spolehlivost je pro nás prvořadá, proto také denně pracujeme až se 150 stálými dopravními firmami a stále hledáme nové atraktivní obchodní partnery,“ říká de Visser. Také TimoCom se vyznačuje vysokými nároky na kvalitu. Marcel Frings si do budoucna přeje, aby úzká a úspěšná spolupráce obou firem pokračovala. Je si zároveň jistý, že z obchodních řešení TimoCom mohou profitovat i další firmy.

 

Více informací o TimoCom a Combinex B.V. najdete na www.timocom.cz a www.combinex.eu.

Stáhnout tiskovou zprávu
Nahoru