Tiskové zprávy

Zde naleznete všechny aktuální tiskové zprávy o TIMOCOM, našich zákaznících a našem oboru.

Erkrath, 26. dubna 2020 - Nejistota v průběhu koronakrize vedla v březnu na evropském dopravním trhu k prudkému nárůstu nabídek přeprav. „Mnoho společností předsunulo termíny objednávek s ohledem na uzavření hranic a jiná omezení kvůli koroně", uvedl Tilman Fecke, Business Analyst TIMOCOM, který komentoval neobvykle vysoký nárůst nabídek přeprav, které byly zveřejněny do poloviny března v největší evropské burze nákladů.

číst dále >

Erkrath, 20.03.2020 – Provozovatel přední evropské burzy nákladů, IT firma TIMOCOM, rozšiřuje v dobách krize možnosti přístupu ke svému logistickému systému. „Chceme přispět svým dílem k tomu, aby bylo zajištěno zásobování obyvatelstva a zachovány dodavatelské řetězce, a to i za současných výjimečných podmínek,“ říká Tim Thiermann, jednatel TIMOCOM. 

číst dále >

Erkrath, 11.02.2020 – Italští logistici se celý minulý rok těšili z výrazných přírůstků: „U Itálie zaznamenáváme nárůst o 16 procent u přeprav v porovnání s předchozím rokem“, říká Tilman Fecke, obchodní analytik u TIMOCOM. A to je pravý opak současného trendu. Právě dokončené ohlédnutí za minulým rokem dopravního barometru TIMOCOM je totiž všechno jiné, jen ne příznivé. V roce 2019 došlo v porovnání s předchozím rokem v celé Evropě k poklesu nabídek přeprav o 8,3 procenta. Rok 2018 skončil ještě s 5% nárůstem oproti roku 2017.

číst dále >

Erkrath/Vratislav, 23.10.2019 - IT a datový specialista TIMOCOM z Erkrathu v Německu rozšiřuje své mezinárodní zastoupení. Firma posiluje svou přítomnost na polském trhu o další pobočku ve Vratislavi. Toto nové strategické rozhodnutí a s tím spojené posilování aktivit firmy v Polsku přinese výhody jak dopravcům a spedicím, tak i zákazníkům z oblasti průmyslu a obchodu.

číst dále >

Erkrath, 21.10.2019 – Německé dopravní firmy realizovaly ve třetím čtvrtletí 2019 méně obchodů než v uplynulém roce. Od července do září poklesl o 12 procent počet silničních přeprav v nákladní dopravě v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. Sestupný trend způsobený konjunkturou, který byl patrný do poloviny roku v poptávce po přepravních službách v prvním evropském systému pro chytrou logistiku, se však přesto zastavil. Informuje o tom IT firma TIMOCOM ve své analýze ke třetímu čtvrtletí 2019 na základě dat z dopravního barometru.

číst dále >

Erkrath, 22. července 2019 – Německo, Francie a státy Beneluxu jsou momentálně nejvíce postiženy celosvětovým zpomalením hospodářského růstu. Dokládají to aktuální čísla dopravního barometru TIMOCOM, s nímž tato IT firma každé čtvrtletí dokumentuje vývoj nabídky a poptávky po dopravě v největší evropské burze nákladů.

číst dále >

Erkrath/Mnichov, 5. června 2019 – TIMOCOM chce dopravním a logistickým firmám usnadnit přechod do éry digitalizace. Na veletrhu transport logistic 2019 v Mnichově představí tento poskytovatel IT řešení komplexní systém skládající se z nových aplikací, rozhraní a partnerů. Tento systém pomáhá pracovníkům v logistice s digitalizací na všech úrovních procesu přepravy. „Chceme, aby inovace, které naše zákazníky posunou každý den o kousek dál, byly stejně dostupné jako elektřina ze zásuvky“, říká Gunnar Gburek, mluvčí společnosti TIMOCOM. 

číst dále >

Erkrath, 24.05.2019 – Již žádné čekání u rampy: To je ctižádostivý cíl spolupráce firem TIMOCOM a Cargoclix. Sloučením telematických dat a managementu časových oken chtějí obě IT firmy vyřešit známou problematiku čekání na příjmu a výdeji zboží a nastavit nové standardy v oboru.

číst dále >

Erkrath / Érd, 24.04.2019 - Paní Mező Tünde se vyzná. Jako jednatelka provedla v květnu 2018 restrukturalizaci maďarské rodinné firmy zabývající se ekonomickým poradenstvím a s Leonetwork Kft. od té doby sází převážně na vnitrostátní a mezinárodní přepravu a provoz skladů. 

číst dále >

Erkrath, 31.03.2019 – TIMOCOM pokračuje v růstu. Více pohybu zaznamenal tento provozovatel systému pro chytrou logistiku v uplynulém roce nejen ve své burze nákladů. Největší skok TIMOCOM, jako IT firma působící v celé Evropě, dosáhla s aplikacemi na digitalizaci managementu zakázek v logistice.

číst dále >

Erkrath, 05.02.2019 – Evropský přepravní trh zůstal vůči mezinárodním obchodním konfliktům i ponurým vyhlídkám v otázkách konjunktury naprosto netečný. „Doprava zažila tradičně silné závěrečné čtvrtletí“, komentuje aktuální čísla dopravního barometru Gunnar Gburek, mluvčí společnosti TIMOCOM.

S pomocí tohoto nástroje analyzuje IT společnost TIMOCOM každé čtvrtletí vývoj nabídek a poptávek po přepravě v burze nákladů integrované v systému pro chytrou logistiku. Se 127.000 uživateli a až 750.000 mezinárodních nabídek přeprav a volných vozů je to ta největší burza nákladů pro silniční nákladní dopravu v Evropě.

číst dále >

Erkrath/Hilden, 28.11.2018 – Firma Tripple Z našla mezeru na trhu. Tento výrobce kromě své produkce vysoce kvalitních solárních modulů „Made in Germany“ obchoduje také s použitými solárními elektrárnami. Tento obchod se rozvíjí stále lépe. V současnosti je společnost Tripple Z největším poskytovatelem solárních modulů a příslušenství z druhé ruky. Přepravu, která je s tím spojená, řídí tato firma se sídlem v Severním Porýní - Vestfálsku pomocí TIMOCOM, který provozuje první Smart Logistics Systém v Evropě.

číst dále >

Kontakt pro tisk

+49 211 88 26 69 24

+49 211 88 26 59 24

presse@timocom.com

nahoru

Souhlasím s používáním cookies na této stránce pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely analýzy. Více informací