Tiskové zprávy

Zde naleznete všechny aktuální tiskové zprávy o TIMOCOM, našich zákaznících a našem oboru.

Erkrath, 22. července 2019 – Německo, Francie a státy Beneluxu jsou momentálně nejvíce postiženy celosvětovým zpomalením hospodářského růstu. Dokládají to aktuální čísla dopravního barometru TIMOCOM, s nímž tato IT firma každé čtvrtletí dokumentuje vývoj nabídky a poptávky po dopravě v největší evropské burze nákladů.

číst dále >

Podle dotazníkového šetření týkajícího se nedostatku odborníků v logistice z roku 2017 panuje nejen nedostatek řidičů (46 procent), nýbrž i nedostatek kvalifikovaných pracovníků v dispozici (41 procent). Mimoto se nedaří obsadit 38 procent učňovských míst ve spedicích. Velká část chybějících kvalifikovaných zaměstnanců je nahrazována pracovníky z jiných oborů. Jejich vzdělání však často probíhá nesystematicky. To je nejen velmi časově náročné, nýbrž i drahé a vede k vyšší fluktuaci.

číst dále >

Erkrath/Mnichov, 5. června 2019 – TIMOCOM chce dopravním a logistickým firmám usnadnit přechod do éry digitalizace. Na veletrhu transport logistic 2019 v Mnichově představí tento poskytovatel IT řešení komplexní systém skládající se z nových aplikací, rozhraní a partnerů. Tento systém pomáhá pracovníkům v logistice s digitalizací na všech úrovních procesu přepravy. „Chceme, aby inovace, které naše zákazníky posunou každý den o kousek dál, byly stejně dostupné jako elektřina ze zásuvky“, říká Gunnar Gburek, mluvčí společnosti TIMOCOM. 

číst dále >

Erkrath, 24.05.2019 – Již žádné čekání u rampy: To je ctižádostivý cíl spolupráce firem TIMOCOM a Cargoclix. Sloučením telematických dat a managementu časových oken chtějí obě IT firmy vyřešit známou problematiku čekání na příjmu a výdeji zboží a nastavit nové standardy v oboru.

číst dále >

Erkrath / Érd, 24.04.2019 - Paní Mező Tünde se vyzná. Jako jednatelka provedla v květnu 2018 restrukturalizaci maďarské rodinné firmy zabývající se ekonomickým poradenstvím a s Leonetwork Kft. od té doby sází převážně na vnitrostátní a mezinárodní přepravu a provoz skladů. 

číst dále >

V závislosti na druhu přepravy se může hodnota zboží rychle vyšplhat do šesti či sedmimístných čísel. Když se pak něco pokazí a člověk není správně pojištěn, může to mít fatální důsledky. Jak se takovéto situaci vyhnout? A jak si vybrat to správné pojištění pro vlastní dopravní firmu? Důležité tipy a rady dává Klaus Schäfer z německé společnosti KRAVAG, která je expertem v oblasti dopravního pojištění.

číst dále >

Erkrath, 31.03.2019 – TIMOCOM pokračuje v růstu. Více pohybu zaznamenal tento provozovatel systému pro chytrou logistiku v uplynulém roce nejen ve své burze nákladů. Největší skok TIMOCOM, jako IT firma působící v celé Evropě, dosáhla s aplikacemi na digitalizaci managementu zakázek v logistice.

číst dále >

Erkrath, 05.02.2019 – Evropský přepravní trh zůstal vůči mezinárodním obchodním konfliktům i ponurým vyhlídkám v otázkách konjunktury naprosto netečný. „Doprava zažila tradičně silné závěrečné čtvrtletí“, komentuje aktuální čísla dopravního barometru Gunnar Gburek, mluvčí společnosti TIMOCOM.

S pomocí tohoto nástroje analyzuje IT společnost TIMOCOM každé čtvrtletí vývoj nabídek a poptávek po přepravě v burze nákladů integrované v systému pro chytrou logistiku. Se 127.000 uživateli a až 750.000 mezinárodních nabídek přeprav a volných vozů je to ta největší burza nákladů pro silniční nákladní dopravu v Evropě.

číst dále >

Erkrath/Hilden, 28.11.2018 – Firma Tripple Z našla mezeru na trhu. Tento výrobce kromě své produkce vysoce kvalitních solárních modulů „Made in Germany“ obchoduje také s použitými solárními elektrárnami. Tento obchod se rozvíjí stále lépe. V současnosti je společnost Tripple Z největším poskytovatelem solárních modulů a příslušenství z druhé ruky. Přepravu, která je s tím spojená, řídí tato firma se sídlem v Severním Porýní - Vestfálsku pomocí TIMOCOM, který provozuje první Smart Logistics Systém v Evropě.

číst dále >

Erkrath, 13. listopadu 2018 – Konjunktura hospodářství v eurozóně zajišťovala na trhu i ve třetím čtvrtletí tohoto roku trvale vysokou poptávku po přepravních kapacitách. „Poptávka po volných vozech v letních měsících téměř nepoklesla“, říká mluvčí firmy TIMOCOM Gunnar Gburek. „Pohybuje se trvale na vysoké úrovni.“

číst dále >

Podle Svazu německých pojistitelů (Gesamtverband Deutscher Versicherer, GDV) není 70 procent nákladních vozů na německých silnicích správně nebo dostatečně zajištěno. Správné zajištění přepravy je přitom podle pravidel provozu na pozemních komunikacích a obchodního zákoníku povinné. Kdo je za něj tedy v konečném důsledku odpovědný: speditér, řidič nebo zasilatel? A co je při zajištění nákladu vlastně důležité? Cenné tipy nabízí Alfred Lampen, znalec, školitel a autor na téma zajištění nákladů v logistice.

číst dále >

Erkrath/Hannover, 23. říjen 2018 – 435 světových premiér – jeden vítěz: „Díky tématům elektromobility a propojování je životní prostředí jednoznačným vítězem letošního veletrhu IAA Nutzfahrzeuge“, říká Gunnar Gburek, mluvčí společnosti TIMOCOM. Také TIMOCOM představil na tomto nejvýznamnějším veletrhu v oblasti dopravy, logistiky a mobility novinku. Se svým chytrým logistickým systémem představila tato IT společnost poprvé nové strategické zaměření své úspěšné celoevropské dopravní platformy.

číst dále >

Kontakt pro tisk

+49 211 88 26 69 24

+49 211 88 26 59 24

presse@timocom.com

nahoru

Souhlasím s používáním cookies na této stránce pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely analýzy. Více informací