30.04.2013

Díky aplikaci pro sledování vozidel od TimoCom je podnikání efektivnější a bezpečnější

Transparentnost ve všech směrech

(1)

Düsseldorf, 2013-04-30. O vylepšené aplikaci TC eMap®s funkcí sledování vozidel, jejíž uvedení na trh je ohlášeno na začátek června, vychází na světlo stále více podrobností. Veřejnosti bude tento produkt poprvé představen na veletrhu transport logistic v Mnichově. Už nyní jsou k dispozici první obrázky uživatelského rozhraní.

Nový TC eMap® se představuje jako moderní, uspořádaná a přehledná aplikace. Tyto vlastnosti zůstanou zachovány i tehdy, pokud si uživatel na mapě zobrazí současně více vozidel s různými telematickými systémy. Možnost sledovat a nechat sledovat vozidla, nezávisle na výrobci příslušné telematické aplikace, je jedna z nejlepších funkcí nového produktu TimoCom. Aby bylo možno jednotlivé vozy lépe identifikovat, lze každému GPS zařízení přidělit vlastní jméno, které se pak zobrazuje v přehledu a na štítku vozidla v mapě. Kliknutím na vůz se uživateli zobrazí kontaktní údaje a může tak v případě potřeby ihned kontaktovat dopravce.

Aplikace nezávislá na výrobci
Firma již uvedla přesnější informace týkající se druhu a rozsahu telematických systémů, které budou do aplikace zapojeny. Na začátku bude v TC eMap® k dispozici zhruba 20 nejběžnějších evropských výrobců, ale toto číslo ale nemusí být definitivní: „Zpočátku budeme spolupracovat s nejčastěji využívanými poskytovateli telematiky. Používá-li zákazník jiný systém než ten, který byl dosud do TC eMap® integrován, může se na nás obrátit. My následně zkontaktujeme jeho poskytovatele, abychom danému zákazníkovi co nejrychleji zřídili přístup do aplikace pro sledování vozidel,“ vysvětluje Marcel Frings, zástupce firmy TimoCom.
Díky tomu, že aplikace není závislá na výrobci, je TC eMap® zajímavá zejména pro malé dopravní firmy a dopravce. I v případě různých zákazníků mohou být vozy velmi jednoduše v TC eMap® sledovány. Dopravci tak svým zákazníkům signalizují, že jsou důvěryhodní a že bezpečně dovezou zboží z bodu A do bodu B. „Zákazníci ostatně uvidí ještě před tím, než dopravce kontaktují, zda disponuje vozy, které lze sledovat,“ říká Frings.„Při zadávání vozidel budou moci dopravní firmy obzvláště zdůraznit, že u svých vozů umožňují sledování vozidel v TC eMap®.“

Osvědčené funkce TC eMap® zůstávají
Kromě nové funkce sledování vozidel zůstává v TC eMap® i nadále možnost kalkulace výdajů a plánování tras. Uživatelé si tak mohou snadno a rychle přímo z nabídky nákladu v burze TC Truck&Cargo® nechat spočítat příslušnou trasu. Dále se nově přímo v plánovači tras TC eMap® zobrazují aktuální dopravní informace. Před kalkulací výdajů tak mají zákazníci možnost zjistit, zda je zvolená trasa skutečně ta nejlepší. Kromě toho lze pro zvolenou relaci vypočítat přímé i nepřímé výdaje (např. mýtné).

Stáhnout tiskovou zprávu
Nahoru