TIMOCOM 28.06.2023
4

Uzavřená burza nabízí velké možnosti

TIMOCOM ví, jak na to

Podané ruce před nákladními auty

Pokud zákazník není nakloněn umístění svých nákladů na veřejných burzách, bývá dobrým řešením privátní skupina obchodních partnerů. Takováto uzavřená burza nákladů a volných vozů není přínosem pouze v oblasti smluvních přeprav, ale také v celé řadě dalších oblastí.

Obecně známou a velmi užívanou otevřenou burzu nákladů vyhledávají tisíce společností v tuzemsku i v zahraničí, které shánějí zakázky. Odesílatelé hledají dopravce, dopravci hledají využití pro své dopravní prostředky a obchodní i výrobní společnosti potřebují spolehlivého dodavatele, který jim převeze náklad. Při hledání vhodného partnera mají uživatelé burz nákladů k dispozici rozličné online databáze. Další zajímavé možnosti ovšem dává takzvaná uzavřená burza nákladů, kterou nabízí mimo jiné i společnost TIMOCOM.

Vítejte ve vybrané společnosti

Síť uživatelů z oblasti logistiky společnosti TIMOCOM se neustále rozrůstá a každodenně produkuje velké množství nabídek přeprav a s nimi spojených telefonátů a e-mailů od potenciálních obchodních partnerů. Pokud dáváte přednost menšímu a exkluzivnějšímu tržišti, máte možnost publikovat své nabídky nákladů a volných přepravních kapacit ve vlastní, Vámi vytvořené partnerské síti. Vaše nabídka přepravy je pak viditelná pouze pro tuto individuálně definovanou skupinu a v případě potřeby může být po předem stanovené době umístěna i ve veřejné části burzy nákladů TIMOCOM.

Privátní burza nákladů představuje uzavřenou skupinu sloužící k exkluzivnímu propojení nabídek přeprav a volných vozů s oblíbenými dodavateli, vybranou sítí a firemní skupinou. Svým uživatelům pak tato neveřejná inzerce kromě exkluzivity zajišťuje i zvýšenou bezpečnost díky již ověřeným dodavatelům a obchodním partnerům. Zvyšuje rovněž efektivitu práce, jelikož se zde zobrazují většinou pouze zcela relevantní nabídky.

Jaké jsou výhody uzavřené burzy?

První z nich je zmiňovaná exkluzivita. Vyberte si pouze obchodní partnery, kterým již důvěřujete. Výsledkem je budování dlouhodobých partnerství. Nezanedbatelná není ani úspora času. Místo toho, abyste řešili irelevantní požadavky a zdlouhavé prověřování, spoléháte se na známé obchodní partnery, které již nemusíte kontrolovat.

Důležitá je také úspora nákladů. Tím, že ve své síti nabídnete exkluzivní náklad či nákladový prostor, můžete vyjednat lepší podmínky.

Velkou výhodu pak představuje řízení. Jako iniciátor uzavřené přepravní burzy máte vše ve svých rukou a můžete svobodně určovat rozdělení práv a pravidla spolupráce. Navíc pouze zakladatel určuje, jaká práva mají jednotliví členové. Rozhoduje o tom, jestli musí být nabídky uveřejněny vždy ve skupině nebo zda mohou být uveřejněny nejen ve skupině, případně zda nabídky nemohou být uveřejňovány, ale pouze čteny.

Zakladatel rovněž určí, jak dlouho bude pro vybranou skupinu nabídka exkluzivní. Může určit přesnou dobu, kterou nelze změnit. Stanovuje minimální či maximální dobu nebo může rozhodnout, že čas uveřejnění lze nastavovat jednotlivě. Rovněž je jen na jeho rozhodnutí, zda z nabídek bude těžit pouze uzavřená skupina.

Možnosti nastavení jsou zcela v kompetenci zakladatele privátní skupiny, stejně jako členové, které se zakladatel rozhodne do skupiny zařadit. Veškeré nastavení a zavedení uzavřené burzy potom probíhá za podpory produktového specialisty, který procesem provádí v rodném jazyce zájemce od prvotního kontaktu až do spuštění.   

A jak lze umístit náklad na uzavřenou přepravní burzu?

  1. Vytvoříte nabídku přepravy se všemi obvyklými informacemi.
  2. V příslušné sekci vyberete uzavřenou přepravní burzu.
  3. Pokud byste chtěli nabídku přepravy po určité době uvést na spotový trh – to znamená do veřejné části burzy nákladů, můžete určit, po jakou dobu by měla nabídka zůstat exkluzivní.
  4. Alternativně může Vaše nabídka přepravy dokonce projít kaskádou, jinými slovy několika uzavřenými burzami.

Jak mohu vyhledat náklad v uzavřené přepravní burze?

Jednoduše zvolíte k tomu určenou aplikaci a rozbalíte vyhledávací filtry. Poté již pouze stačí v příslušné sekci vybrat preferovanou uzavřenou burzu nákladů. Najdete si exkluzivní nabídky přeprav a pro urychlení komunikace k nim můžete hned podat cenovou nabídku podle vlastních potřeb a možností.

Roger Schwarz, jednatel společnosti TRANSFRIGOROUTE DEUTSCHLAND e.V., na závěr říká: „Tímto způsobem je podporována vzájemná spolupráce, která dává členům TRANSFRIGOROUTE jistotu, že budou spolupracovat se známými odborníky."


Mohlo by Vás také zajímat:

5 důvodů, proč byste měli využívat burzu nákladů

Přepravy plánujte s předstihem - zákazy jízdy v Evropě

Jak se vyhnout jízdám naprázdno s 5 tipy od TIMOCOM

Staňte se znalcem v oboru

Nechte si pravidelně zasílat relevantní články, důležité odborné příspěvky a exkluzivní zprávy pro uživatele!


Přihlášení k odběru novinek

Nahoru