24.05.2019

Čekání u ramp je minulostí – díky spolupráci TIMOCOM a Cargoclix

TIMOCOM a Cargoclix představí na veletrhu transport logistic 2019 (4. až 7. června) v Mnichově projekt spolupráce

(1)

Erkrath, 24.05.2019 – Již žádné čekání u rampy: To je ctižádostivý cíl spolupráce firem TIMOCOM a Cargoclix. Sloučením telematických dat a managementu časových oken chtějí obě IT firmy vyřešit známou problematiku čekání na příjmu a výdeji zboží a nastavit nové standardy v oboru.

Čekání dnes již není nutné. Zapojením dynamických údajů lze procesy provozovatelů ramp a dopravců podstatně zefektivnit a optimalizovat. „Nulový čas čekání“ je především otázkou technologie“, říká prof. Dr. Victor Meier, společník firmy Cargoclix.

sdílet na:

Management časových oken „SLOT“ od společnosti Cargoclix a GPS údaje od TIMOCOM umožní zákazníkům flexibilní management na rampách. Díky průběžnému porovnávání údajů o poloze s rezervovanými časovými okny pro dodávky mohou průmyslové a obchodní firmy přesně vypočítat „Estimated Time of Arrival“ (ETA – předpokládáný čas příjezdu) a zkontrolovat, zda nákladní vůz dojede k rampě včas nebo zda lze upřednostnit jiného dodavatele.

Jak funguje dynamický management časových oken u rampy

V praxi je zapotřebí, aby dopravce schválil přístup ke svým GPS údajům. Ty jsou pravidelně porovnávány s údaji o poloze nákladního vozu a provozovateli rampy je odeslán skutečný čas příjezdu, který z toho vyplývá. Provozovatel tak může pracovat s reálným časem a podle toho disponovat. Přesná předpověď zkracuje dobu čekání řidičů nákladních vozů a v ideálním případě řidiči vůbec čekat nemusí.

„Díky nárůstu silniční dopravy mají všichni obavy, že se problémy s čekáním u ramp ještě zhorší. Ale přitom čekání dnes již není nutné. Zapojením dynamických údajů lze procesy provozovatelů ramp a dopravců podstatně zefektivnit a optimalizovat. „Nulový čas čekání“ je především otázkou technologie“, říká prof. Dr. Victor Meier, společník firmy Cargoclix.

„Pokrýváme téměř všechny poskytovatele telematiky našich zákazníků prostřednictvím systémových rozhraní“, vysvětluje produktový manažer Andrea Di Domizio. TIMOCOM je tak optimálním partnerem pro Cargoclix: TIMOCOM dodává data a Cargoclix se se svým programem SLOT postará o lepší management časových oken. Vlastnictví dat se to netýká, neboť ta se použijí pouze pro výpočet času ETA.

„Bezpečné sdílení údajů za účelem vyšší transparentnosti v dodavatelském řetězci bude stále běžnější záležitostí“, je přesvědčen manažer TIMOCOM Andrea Di Domizio. „Telefonáty a e-maily už nebudou potřeba, firmy mohou lépe plánovat a řidiči nákladních vozů nebudou muset tak dlouho čekat.“ Řešení SLOT používá již mnoho renomovaných firem z různých odvětví. Každý dodavatel se musí na rampě přihlásit přes SLOT.

Spolkový úřad pro nákladní dopravu (BAG) ve své nejnovější analýze trhu zjistil, že časy čekání se podle řidičů v uplynulých pěti letech výrazně prodloužily. Obě strany tedy požadují nápravu - řidiči si přejí lépe organizované procesy, provozovatelé ramp sází na závazné informace.

„Součástí naší nové strategie systému pro chytrou logistiku je mimo jiné také propojování systémů, díky němuž budeme schopni nabídnout společným zákazníkům důležité informace ve správný čas“, konstatuje Andrea Di Domizio. „Těší nás, že s Cargoclix můžeme nabídnout řešení, které bude v budoucnu jistě standardem a usnadní každodenní práci.“

Nové řešení eliminující čekání u ramp představí firmy TIMOCOM (hala A5/stánek 317/418) a Cargoclix (hala A3/stánek 315/416) v rámci veletrhu transport logistic 2019 v Mnichově (4. až 7. června).

Stáhnout tiskovou zprávu
Nahoru