02.04.2018

TimoCom reaguje: Lufthansa Cargo zavádí „poplatky za papír“

(2)

Erkrath, 2.4.2018 – Lufthansa Cargo (LH Cargo) zavádí od 2. dubna poplatek za papírové nákladní listy. Gunnar Gburek (Company Spokesman TimoCom) k tomu říká:

Kdo mluví o digitalizaci, ten si nemůže nevšimnout, že už je dávno tady! Není ani dobrá ani špatná, je to prostě aktuální stav techniky.

„Důležitý signál pro trh“

Lufthansa Cargo zavedením poplatků za papírové dokumenty určuje směr budoucího vývoje a vysílá trhu důležitý signál: Vstup logistiky do digitálního světa je nevratný. Mnoho firem na trhu jej má ale ještě před sebou. Aby tento krok učinily, potřebují platformy, jejichž ovládání bude snadné a které integrují do bezpapírového informačního řetězce všechny zúčastněné partnery bez potřeby přepínání mezi různými programy a aplikacemi. Teprve, až se zapojí všichni, bude se digitální svět točit skutečně hladce.

Jasné je, že kdo dnes přenáší informace a dokumenty na papíru, připlatí si i bez poplatků. Přichází totiž o čas, peníze a kvalitu služeb. Zpracování papírových podkladů totiž generuje náklady nejen u dopravce, nýbrž také ve vlastní firmě. Při opakovaném přepisování informací o zásilce, které jsou uvedeny na papíru, se navíc zvyšuje riziko vzniku chyb.

Kdo mluví o digitalizaci, ten si nemůže nevšimnout, že už je dávno tady! Není ani dobrá ani špatná, je to prostě aktuální stav techniky. V době, kdy si leteckou dovolenou rezervujeme digitálně, nesmí informace o nákladu „chodit pěšky“.

Stáhnout tiskovou zprávu
Nahoru