• Velkoobjemová přeprava

  Při velkoobjemové přepravě se dopravují náklady nestandardních rozměrů. Nestandardní rozměry jsou nadměrná výška, šířka nebo délka. K přepravě je potřeba speciálního typu nákladního vozidla.

 • Vnitrostátní přeprava

  Vnitrostátní přeprava nepřekračuje hranice jednoho státu a odehrává se pouze v rámci jedné konkrétní země. V oboru je často nazývána vnitro přepravou.

 • Vytěžování

  Činnost, při které dochází k optimálnímu využití dopravních kapacit. V praxi zpravidla hovoříme o vytěžování vozidel, které má za následek snížení počtu jízd naprázdno. To přispívá k ochraně životního prostředí.

 • Výběrové řízení na dopravu

  Výběrová řízení jsou zpravidla v dopravním odvětví zapotřebí a pomáhají oslovit potenciální poskytovatele dopravních a logistických služeb. Ve výběrovém řízení lze uvést konkrétní údaje a nalézt tak jen vhodné dodavatele pro vlastní přepravu.

 • Výměnná nástavba

  Jedná se o vyměnitelnou nástavbu vozidla k přepravě nákladu. Výměnné nástavby jsou normované a lze je montovat a demontovat bez dalších stacionárních, technických pomocných prostředků. Převážně se používají v kombinované dopravě (silniční/železniční).

 • Výroba

  Pod pojmem výroba rozumíme produkci a zhotovování věcí a služeb. Výroba je obchodní proces, který probíhá od vývoje produktu až po jeho prodej. Lze ji chápat také jako finální činnost, při které je zhotoven konkrétní výrobek. Firmy, které se specializují

 • Výrobní firmy

  Firmy zabývající se produkcí a zhotovováním zboží a služeb. Tuto svoji produkci následně odesílají prostřednictvím firem dodávajících dopravní a logistické služby k dalšímu zpracování či prodeji.

Staňte se znalcem v oboru

Nechte si pravidelně zasílat relevantní články, důležité odborné příspěvky a exkluzivní zprávy pro uživatele!


Přihlášení k odběru novinek

Nahoru